Antic Gold Angels pudełko decoupage

Tym razem chciałam Wam zaprezentować moje nowe pudełko decoupage Antic Gold Angels. Spędziłam nad nim trochę czasu malując, ścierając papierem, najpierw jeden wzór, potem drugi, potem znowu malowanie… Generalnie wyjątkowo długo nad nim pracowałam,trochę je przerabiając w trakcie.

Ale w końcu jest pudełko Antic Gold Angels, udało się i jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego! A jak go ostatecznie osiągnęłam?

A zatem – całe pudełko najpierw owoskowałam i pomalowałam brązową farbą. Po jej wyschnięciu zrobiłam przecierkę na wieku i lekko na bokach pudełko. Potem działam dwutorowo – wieko pudełka jeszcze raz pomalowałam, tym razem beżową farbą, pasującą pod wzór z aniołkami, i zrobiłam jeszcze jedną przecierkę, tak, aby brązowa farba lekko przebijała spod beżowe. Na to nakleiłam wzór Aniołków i położyłam spękacz dwuskładnikowy. Spękacz dałam nierównomiernie – chciałam uzyskać więcej spękań w rogach wieka, mniej na samym wzorze. Po wyschnięciu spękaczy, spękania wypełniłam dwoma rodzajami patyny  – najpierw patyna Antic Gold, uzyskując złote przebicia, a następnie patyną Silver. Dzięki temu uzyskałam efekt postarzenia wieka pudełka, a zarazem zachowałam delikatność nałożonego wzoru.

Jeżeli chodzi o boki pudełko – po pomalowaniu i przecierce użyłam do ich ozdobienia szablonu i pasty strukturalnej. Wzór jest identyczny na każdym boku. Po wyschnięciu  pasty wzór, jak i całe boki postarzyłam za pomocą patyny Antic Gold, a następnie delikatnie patyny Silver. Patyny nakładałam używając szmatki, w miarę równomiernie rozprowadzając patynę.

Dzięki użyciu dwóch kolorów patyny boki pudełka i wieko nabrały dodatkowej głębi i wymiarowości, a mieszanka kolorów złota i srebrna nadaje pudełku ekskluzywnego, wyjątkowego charakteru.

Pudełko Antic Gold Angels w środku jest także pociągnięte patynami, a całość zabezpieczona lakierem.

Wymiary pudełko to 20m x 20cm x 9cm i idealnie nadaje się do trzymania w nim biżuterii 🙂

Thanks! You've already liked this