Herbaciarka „5 o’clock tea”

Nie wiem jak Wy, ale ja w domu mam kilka rodzajów herbaty. Wyciąganie co rusz konkretnego smaku i rodzaju bywa uciążliwe, dlatego postanowiłam wykonać małą herbaciarkę, która nie tylko jest pod ręką zawierając ulubione smaki, ale i pięknie wygląda!

Wybrałam małą trzy działową herbaciarkę i postanowiłam ozdobić ją klasycznym wzorem Salon du The, Paris. Wybrany przeze mnie wzór miał jednoznacznie kojarzyć się z herbatą i nie pozostawiać żadnych wątpliwości co do tego co się w niej znajduje 🙂 Na wieczku, wykonanym metodą decoupage, widoczny jest imbryk w otoczeniu kwiatów oraz dwie filiżanki. Aby nadać mojej herbaciarce charakteru lekko ją postarzyłam, gdzieniegdzie przyciemniając albo rozjaśniając jej kolor. Zostawiłam także dosyć wyraźny wzór drewna. W środku herbaciarka pomalowana jest na różowo, nawiązując do wzoru kwiatów na wieczku. Wnętrze zabezpieczyłam to nietrującym lakierem, tak aby herbata nie przechodziła zapachem farby. Dodatkowo, domontowałam do herbaciarki mały zameczek, którego tam oryginalnie nie było, tak aby móc szczelnie zamknąć pudełko.

Taka herbaciarka pięknie prezentuje się także w trackie niedzielnych spotkań z rodziną, gdy na stole oprócz ulubionej zastawy możemy także postawić elegancką herbaciarkę.

Jeżeli herbaciarka „5 o’clock Tea” wam się podoba dajcie znać!

Ta herbaciarka miała ozdabiać moją kuchnię, ale – jak to bywa z takimi przedmiotami – spodobała się i powędrowała już do nowego właścicielki 🙂

Thanks! You've already liked this