Konwaliowe pudełko decoupage

Konwalie to pięknie, delikatne majowe kwiaty i do tego cudownie pachnące! Do tego niebieskie niezapominajki! Zainspirowana tym połączeniem bieli i niebieskiego wykonałam konwaliowe pudełko metodą decoupage 🙂

Do wykonania pudełka wykorzystałam drewnianą bazę o wielkości 15cm x 15cm x 5cm. Najpierw pomalowałam pudełko na jasnozielony kolor, a następnie nałożyłam cienką warstwę białej farby.

Gdy farba lekko przeschła nałożyłam jednoskładnikowy lakier do spękań. Aby lakier szybciej spękał, użyłam do jego wysuszenia suszarki do włosów. W ten sposób uzyskałam lekkie postarzanie o strukturze kory drewna, z przebijającym z pod spodu zielonym kolorem. To bardzo pasuje do leśnego charakteru konwaliowego pudełka.

Po wyschnięciu lakieru nałożyłam na wieczko pudełka wzór bukietu konwalii i niezapominajek. Także boki pudełka ozdobiłam wzorami kwiatów konwalii i niezapominajek.

Całość pudełka została zabezpieczona kilkoma warstwami lakieru wodnego, tak aby nie uległo ono żadnym uszkodzeniom.

Pudełko potrzebowało ciągle ostatecznego szlifu… Jako wykończenie na około wieczka konwaliowego pudełka nakleiłam dwie cienkie tasiemki – niebieską i zieloną, pasujące kolorystyką do pudełka. To nadało całości delikatności i szlachetności.

Jak Wam się podoba konwaliowe pudełko? Nowa właścicielka już się nim cieszy 🙂

 

Thanks! You've already liked this