Kwiatowe pudełko decoupage

Witajcie!  Ponieważ wiosna nadeszła, kwiaty i drzewa jak oszalałe kwitną, to i ja postanowiłam trochę kwiatów wprowadzić do moich prac 🙂 Ponieważ idą też imieniny Karoliny myślałam o mojej Babci.

W ten sposób, zainspirowana naturą i przodkami, wykonałam duże pudełko z kwiatami na wieczku, w lekko ludowym stylu. Kwiaty, wcześniej odpowiednio zasuszone, zostały wtopione w lakier i następnie pokryte kilkoma warstwami lakieru. Są dobrze zabezpieczone, a zarazem ładnie został podkreślony ich naturalny kolor. Ponieważ kwiaty wystają ponad powierzchnię pudełka, całość nabiera trójwymiarowego charakteru.

Aby dodać barwy, boki kwiatowego pudełka ozdobiłam fioletową chusteczką w metodzie decoupage, a na to dodatkowo nakleiłam klasyczną koronkę w kolorze ecru, barwą dobraną do wieczka pudełka. Ponieważ koronka jest podklejona tylko od góry, również ona nadaje pudełku trójwymiarowości. W środku moje kwiatowe pudełko pomalowane jest farbą w kolorze ecru i zabezpieczone lakierem. Na rogach pudełka dodałam jeszcze mosiężne okucia, które dodają wagi pudełku i uszlachetniają je. Poza tym, dzięki tym narożnikom, pudełko nabiera lat i wydaje się być piękną pamiątką po naszych Babciach.

Całe kwiatowe pudełko stanowi piękną, wiosenną kompozycje, w której możemy przechowywać nasze skarby 🙂 Nadaje się na kuchenne okno, na półkę obok książek albo nocny stolik 🙂

To konkretne kwiatowe pudełko nalazło już swoją Właścicielką, także zapakowałam je firmowo i jutro ruszy w drogę 🙂

Thanks! You've already liked this