Letnia bransoletka z zawleczek od puszek – DIY!

Letnia bransoletka z zawleczek – oto moja nowa propozycja Zrób to Sam (DIY) na dziś 🙂 Coś innego, pomysłowego i wyjątkowego, co możecie mieć każda z Was praktycznie za bezcen!

Chciałam Wam dzisiaj pokazać jak samodzielnie można taką letnią bransoletkę z zawleczek przygotować.

Zawleczki od puszek – są wszędzie, łatwo je ‚wymontować’ z puszki i są w różnych kolorach – złote, srebrne, czerwone, zielone… (a jeżeli nie znajdziemy ulubionego koloru to zawsze można pomalować lakierem do paznokci 😉 ) Wdaje się, że nie są zbyt przydatne, a jednak!

Potrzebne materiały

Do wykonania letniej bransoletki potrzebujecie:

– zawleczek z puszek ok. 20 sztuk

– kolorowej tasiemki ok. 1m

– 2 małe agrafki

Najpierw, naszą kolorową tasiemkę o długości 1 metra składamy na pół i przecinamy, tak aby uzyskać dwie tasiemki po 50 centymetrów. Aby tasiemka nie pruła się nam na końcach, musimy lekko przypalić je ogniem np. z zapalniczki. Ale tylko lekko – uważajcie robiąc to! Inaczej końcówka tasiemki będzie miała brzydki czarny kolor.

Następnie, do jednego z końców naszych tasiemek przypinamy po agrafce. Robimy to po to, aby łatwiej było nam przewlekać tasiemki przez zawleczki. Jeżeli chcecie, aby wasza letnia bransoletka była bardziej kolorowa możecie użyć tasiemek  o różnym kolorze albo grubości.

Wybierając zawleczki na letnią bransoletkę zwróćcie uwagę, aby miały one taki sam kształt, inaczej nasza letnia bransoletka nie będzie równa. Jeżeli macie tylko srebrne/złote zawleczki, a chciałybyście jakiś inny kolor wystarczy pomalować zawleczki ulubionym lakierem do paznokci. Wtedy musicie tylko dać czas zawleczkom wyschnąć ok 2-3h.

Teraz zaczynamy nawlekanie zawleczek – najtrudniejsze są pierwsze dwie, potem jest coraz łatwiej. Tasiemki należy przełożyć przez pierwszą zawleczkę od dołu do góry. Potem nakładamy drugą zawleczkę i przeciągamy tasiemki od góry do dołu. W ten sam sposób nawlekamy resztę zawleczek, układając je naprzemiennie. Dła ułatwienia rysunki jak przewlekać tasiemki:

 

I oto nasza letnia bransoletka z zawleczek gotowa! Prawda, że było to łatwe, a efekt jest świetny? Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć moich letnich bransoletek 🙂

 

Thanks! You've already liked this