Letnia torba DIY z kolorową naprasowanką

Tym razem chciałam Wam przedstawić mój nowy pomysł z serii Zrób to Sam czyli DIY! 🙂 Będzie to Letnia torba DIY z kolorową naprasowanką.

Taka torba jest łatwa w wykonaniu i bardzo oryginalna. Możecie na niej naprasować co tylko chcecie – napis, zdjęcie ulubionego zwierzaka, wzór albo jakiś inny motyw.

W moim przypadku letnia bawełniana torba będzie ozdobiona napisem ‚Keep Calm and Do Hand Made!’ oraz moim logiem 🙂

Potrzebne materiały

Do wykonania letniej torby potrzebujecie:

– bawełnianej torby 🙂

– papieru transferowego

– drukarki

– żelazka

– nożyczek oraz bawełnianej ściereczki

Najpierw musicie wybrany przez siebie wzór wydrukować na papierze transferowym. Papier kupicie przez internet albo w sklepach typu Media Mark. Zwróćcie tylko uwagę na wybór papieru – są papiery do transferu na jasnych i ciemnych tkanin. Jeżeli będziecie wykonywali wzór na torbie jasnej – musicie kupić papier do transferu na jasne tkaniny. Wzór drukujemy jako odbicie lustrzane – inaczej nasz np. napis po naprasowaniu będzie od tyłu 🙂 Drukarka powinna być też nastawiona na najwyższą jakość drukowania. Do wydrukowaniu zostawiamy nadruk do wyschnięcia na ok. 30 minut.

Następnie wycinamy z papieru nasz wzór zostawiając 3-4mm papieru od brzegów napisu i przymierzamy na torbie. Kiedy wszystko jest ok – naprasowankę układamy wzorem do torby (inaczej mówiąc kratkowaną częścią do góry), układamy równo i delikatnie przykrywamy bawełnianą ściereczką. Następnie, żelazkiem nastawionym na maksimum temperatury, delikatnie jeździmy po ściereczce, najlepiej kolistymi ruchami, lekko dociskając żelazko.  Wpasowywanie zajmuje ok.1-2 minuty. Pamiętajcie, aby wprasować nie tylko środek, ale i brzegi rysunku!

Po wprasowaniu naszego wzoru dajemy mu wystygnąć i delikatnie zrywamy ochronny, kartkowany, papier. Jeżeli coś Wam się nie doprasowało – przykryjcie ten fragment oderwanych kawałkiem ochronnego papieru i doprasujcie. Gdy doprasujecie – po wystygnięciu zdejmijcie papier.

I oto ta dam! Nasza letnia torba DIY z naprasowanką jest gotowa! Prawda, że to bardzo łatwe?

Podobne naprasowanki możecie wykonać na także koszulkach 🙂

Pamiętajcie, aby torbę prać na lewą stronę w temperaturze 40st. i prasować omijając naprasowane rysunki!

A jak Wam się podoba moja letnia torba?

Thanks! You've already liked this