Pimp Your Lamp! czyli przerób papierowy lampion!

Cześć! Dzisiaj mam dla Was proste Zrób To Sam ‚Pimp Your Lamp!’ gdzie pokazuję jak zwykły papierowy lampion przerobić na wyjątkową lampę. Zrób to Sam, czyli Do It Yourself (DIY) to pomysły jak samemu można przerobić zwykłe produkty na unikatowe ozdoby w naszych domach.

Pewnie wielu z Was posiada papierowy lampion – białą kulę, zwykle kupowaną w Ikei. Ja też takie mam i niestety ostatnio rozerwał się papier w jednym z lampionów. Postanowiłam w  związku z tym zrobić mały up-cycling lampionu i zrobić z niego barwną kulę.

Ponieważ efekt jest niesamowity chciałam podzielić się z Wami tym jak taką lampę wykonać i gwarantuję, że każdy z Was może wykonać taki nietypowy lampion do swojego mieszkania w ulubionych kolorach 🙂

Potrzebne materiały do przerobienia lampionu

Do naszego projektu potrzebujecie:

– papierowy lampion,

– arkusze kolorowej bibuły (może być też gazeta albo papier z odzysku – pamiętajcie tylko, że in materiał grubszy, tym mniej światła!),

– nożyczki,

– klej (zwykły w sztyfcie, klej Magic albo klej szewski),

– trochę czasu 🙂

Bibułę musicie pociąć w trójkąty – o wąskiej postawie, ale długie np. 5 cm /30cm. Musicie ich trochę wyciąć – ja na moją lampę pocięłam łącznie 9 arkuszy 50cm/70cm. Trójkąty powinny być długie i wąskie aby ładnie układały się na lampie.

Następnie przechodzimy do klejenia – od spodu lampy i warstwami do góry. Watro lampę podwiesić na wysokości oczu – wtedy łatwiej będzie przyklejać nasze trójkąty. Smarujemy klejem postawę trójkąta i przyklejamy pierwszą warstwę na brzegu lampy – i tak po kolei następne warstwy. Ja klejąc trójkąty mieszałam kolory i przyklejałam je lekko asymetrycznie, tak aby zachodziły na siebie.

Trójkąty przyklejamy dosyć gęsto, ale też bez przesady. Im dalej będzie przy przyklejaniu trójkątów, tym bardziej będziecie widzieli kształt nowej lampy. Klejenie zajmie wam trochę czasu – pewnie ok. 2-3h.

Gdy skończycie zawieście lampę, zapalcie światło i cieszcie oczy piękną świetlistą kula!

Gwarantuje Wam, że taka lampa będzie jedyna i niepowtarzalna, a każdy go Was odwiedzi będzie pod wrażeniem tego  pięknego dodatku!

Pimp Your Lamp – DIY projekt lampion gotowy!

 

Thanks! You've already liked this